4.022 gösterim
14,90 viral puan

Türk Müzik ve TV Dünyasının Renkli İsmi Dilber Ay

Bir dönem Flash TV ekranlarında yayınlanan Kadere Mahkumlar'ı programında öylediği türkülerle programın yüzü olan türkücü Dilber Ay dün akşam geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Sevenlerini yasa boğan Dilber Ay ardında unutulmayacak anılar bıraktı.
HaberSelf 30.04.2019 saat 11:47
 1. Kahramanmaraş doğumlu Kürt asıllı Dilber Ay'ı herkes gençlik döneminde yaşadığı sıkıntılarla tanıdı. İçi dışı bir olan, kendisini asla gizlemeyen Dilber Ay 29 Nisan 2019 Pazartesi günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti. Siyasetçilerden sanatçılara kadar herkesin üzülerek andığı Dilber Ay içtenliği ve dobralığı ile biliniyordu.
 2. Semiha Yankı ile Kıyaslanınca Deliren Dilber Ay

  Esra Ceyhan'la A'dan Z'ye programında sempatik bir amca konuktur, ayakkabı boyası ile boyadığı saçları ve gürbüz kaşları ile dikkat çeken bu amcamız 57 yaşındadır ve karısından boşanıp genç bir hanımla evlenmek istemektedir.programın diğer konukları ise Semiha Yankı ve Dilber Ay'dır.bu fantastik üçlü arasında söyle bir konuşma geçmiştir. Amca: yahu bu kadın kısmısı , belli bir yaştan sonra kendini koyveriyor , 40'ından sonra salıyor kendini , malum ostrojen ve testosteron meselesi. Dilber ay: yahu ne diyon, adamın asabını bozma, Semiha Yankı araya girer: Sakin ol Dilbercim. Dilber ay: ya sinirimi bozdu bu adam , sussana gardaşım. Amca yeni bir atakla sorar : Bir saniye ,mesela Semiha hanım siz kaç yaşındasınız? Semiha Yankı: 46. Amca: Dilber hanım kaç yaşındaymış. Dilber ay: 48 ,var mı? Amca: aha ,demek istediğim bu,bir Semiha Yankı'ya bak, bir de şuna bak,salmış kendini. Semiha Yankı mutlu tabi basar kahkahayı: haahahaha. Dilber Ay: ne diyor bu , ne diyoor..
 3. Dilber Ay Kendisini Tanımayanların Atatürk'ü de Tanımadığını İddia Ederdi

  Dilber Ay Savaş Ay'ın sunduğu A takımı'na konuk olduğu günlerden birinde Dilber hanım bir beyefendiyle polemiğe girer: Adam: bir dakika sen kimsin de böyle konuşuyorsun ya? Dilber: ne, ben kim miyim? ben Dilber Ay'ım. Adam: o kim yaa? Dilber: bak sana bir hikaye anlatayım, yine bir yerde demişler de dilber ay kim' diye, hayranlarımdan biri çıkıp demiş ki "ulan Dilber Ay'ı tanımayan Atatürk'ü hiç tanımaz be.'
 4. Dilber Ay'ın Dilinden Kapitalizm

  Çok güzel Barak Havası okuyan Dilber Ay kapitalizme dair söylediği şu efsane sözlerle takdir toplamıştı: Şu hayatta ne kadar güzel insan tanıdıysam hepsi de bu gapitalizimden nefret ediyorlardı. Benim böyle şeylere pek ahlım ermez gardaş... ama bu gapitalizimin çoh şerefsiz bi şey olduğu besibelli.
 5. Kariyerinin Zirvesini " Tavukları Pişirmişem" Parçasında Yaşadı

  Beynelmilel adlı filmde arzum çilem rolünde oynayan, sesine ve doğallığı ile herkesi kendine hayran bırakan Dilber Ay 'tavukları döndermişem, hacıyı da çarşıya göndermişeeem' şarkısı ile gönüllerde taht kurmuştu
 6. Kadere Mahkumlar Programında Kader Mahkumları için Şarkılar Söyledi

  Görülmeyen bir formatla Kadere Mahkumlar programı ile parmaklıklar ardında kurulan yapay hapishane ile türkülerini kader mahkumları için söyledi Dilber Ay Daima kendi gibi oldu, hep doğallığını ve dobralığını korudu.
 7. Türkiye onu içli sesi ve içtenliği ile tanıdı. Lüksten uzak, başkalaşmadan özünü kaybetmeden yaşadı. Sayısız türkü besteledi, bir çok filmde rol aldı. 64 yaşında ise hayata gözlerini yumdu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 14 gösterim
 • Twitter: 31 gösterim

 • Toplam Viral: 94 gösterim
 • Toplam Seed: 270 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.658 gösterim
 • Viral Puan: 14,90